Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která žije!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Ekocentrum Vlašim - 2. ročník

V říjnu se druhé třídy vypravily do Podblanického ekocentra ve Vlašimi, kde nás čekaly dva zajímavé projekty.

Návštěva Para -Zoo s výkladem, který byl pro všechny podnětný. Děti měly možnost vidět zvířátka ČR, jejichž návrat do přírody není možný, vzhledem k trvalým následkům utrpěných zranění (vydra říční, rys, krkavcovití ptáci, dravci, sovy, čápi, a další). V zahradě se seznámily s různými ptačími budkami, domečků pro hmyz, nástrah číhajících na živočichy v přírodě, s radami jak zraňování volně žijících zvířat lze předcházet. Na dětech bylo vidět, jak zraněná zvířátka litují a jak by jim rády pomohly. Určitě budou vědět, jak se zachovat, pokud by samy našly v přírodě poraněné zvíře. 

Malou přestávku na svačinu jsme doplnili výstavkou druhů jablíček a děti si četly názvy a byly překvapené, kolik odrůd tu mají. Poté následoval další program.

Od zrnka k bochníku

Tento program ukazuje složitou cestu, která vede od malého zrníčka až na náš prostřený stůl a seznámily se s dávno zapomenutými zemědělskými postupy. Pro posilnění těla i získaných informací si upekly malé chlebové bochánky. Domů si pak odnášely nejen hezké zážitky, ale i chlebový bochánek s receptem na jeho přípravu. Myslím, že se děti během celého procesu naučily něco velmi důležitého – vážit si poctivé práce a mít úctu k darům, zdánlivě obyčejným, kterých se nám každý den dostává.

                                                                                                                                                            Za druhé třídy Iva Králová

 

 


Přidáno 14. 10. 2016, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...