Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která nespí!!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Exkurze do Techmanie Plzeň 23.11.2016

Exkurze do Techmanie Plzeň 23.11.2016

 

 Dne 23.11.  jsme se žáci 9.ročníků, zúčastnili exkurze do Techmanie v Plzni. Ještě za tmy jsme se vypravili na cestu. Exkurzi nám hned na začátku zpestřili naši učitelé zastávkou v MC Donaldu, kde se všichni pořádně najedli.

 Po příjezdu  jsme si zamkli batohy do skříňky a vydali se prozkoumávat budovu. Bylo zde opravdu spousta zajímavých věcí -  laserové bludiště, světelné efekty, bagr a mnoho dalších. Program byl ještě obohacen dvěmi prezentacemi, které nám vtipně předváděl průvodce. První se týkala pokusu s kapalným dusíkem. Dozvěděli jsme se při tom spoustu zajímavých věcí, například, že do balonku ponořeného v dusíku se vejde 600 krát více vzduchu než normálně. Poté nám předvedl výbuch plastové lahve ponořené v kapalném dusíku.

 Druhá byla zaměřena na přenos elektřiny. Pár našich spolužáků se chytlo zelektrizované koule a výsledkem byly jejich naježené vlasy. Dále nás čekala návštěva planetária. Představení se konalo ve 3D kině, kde jsme měli speciální brýle. Promítali zajímavosti o vesmíru – souhvězdí,planety atd... . Na závěr jsme sledovali krátký film o muži skákajícím ze 40 kilometrové výšky padákem. Film byl zaměřen na jeho pocity před skokem.

 Nastal čas vrátit se domů. Cestou jsme si vyprávěli, co se nám nejvíce líbilo. Našim učitelům patří velký dík za zajímavou exkurzi.

 

Chaloupka Josef 9.A


Přidáno 22. 12. 2016, autor: Vladimír Nulíček

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...