Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která nespí!!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Kanadské dny v Jesenici

Patnáct žáků z osmých ročníků se zúčastnilo kanadského projektového dne, který pořádala Sunny Canadian International School v Jesenici, základní škola s anglicko-českým vzdělávacím programem. Vzdělávání zde probíhá souběžně v českém a anglickém jazyce, přičemž zastoupení obou jazyků ve výuce je rovnocenné. My jsme měli možnost zapojit se do hodiny angličtiny, poslechnout si zajímavou prezentaci o Kanadě a dokonce i ochutnat kanadskou specialitu.

Před osmou hodinou jsme dorazili na místo. Rychle jsme se vyfotili před hlavním vchodem kanadské školy, protože na recepci už na nás čekala paní doktorka Zbirovská, která nás provedla po škole. Dozvěděli jsme se, že vyučování probíhá v souladu s mottem „Komunikace napříč celým světem“. Snížený počet žáků ve třídě napomáhá individuálnímu přístupu a žákům se dostává možnosti pokračovat ve studiu jak na českých, tak i zahraničních školách. Cílem školy je vytvořit přátelské a vstřícné prostředí, umožňující rozvoj žákovy osobnosti ve všech směrech.

Po těchto obecných informacích započala naše prohlídka školy. Interiér byl moderní a působil příjemně a vzdušně, množství použitého skla vše podtrhovalo. Nahlédli jsme do hodiny angličtiny s výukou dle Cambridgeského kurikula s paní Mgr. Kate Powers z USA, která získala ocenění nejlepší učitelka angličtiny roku2013. Pracovali jsme s ní na několika jazykových aktivitách společně s jejími studenty. Rádi jsme paní Powers poznali, byla velmi pozitivní a profesionální. Návštěva pokračovala interaktivní přednáškou o Kanadě, kterou vedl pan Mgr. Ted Simpson z Alberty. V jeho obsáhlé prezentaci byla spousta zajímavých faktů, které byly znásobeny jeho smyslem pro humor. Po jeho vystoupení pro nás bylo snadné vyplnit kvíz o Kanadě, který jsme dostali na začátku naší návštěvy.

Super tečkou za tímto skvělým dnem byl dezert v kanadském stylu. Ve školní jídelně jsme ochutnali pravé kanadské lívanečky s javorovým sirupem a domácí šlehačkou. Byly výborné! Po tomto skvělém moučníku jsme byli obohaceni o pár dalších zajímavostí ohledně Kanady. Překvapující pro nás byla informace, že ačkoliv je Kanada chladnou zemí, je jejich národní kočka bezsrstá.

Jsme rádi, že jsme měli možnost poznat jinou školu, její styl výuky a zároveň se dozvědět něco nového a uplatnit své znalosti angličtiny.

Petr Franc a Veronika Vilímovská, 8. B

 

 


Přidáno 4. 3. 2016, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...