Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která nespí!!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Kanadské dny v Jesenici

Drnčení budíku nás  vzbudilo do tmy v úterý 15.11. mnohem dříve než ve všední školní den, protože  tento den  čekala 12  vybraných žáků z osmých tříd naší základní školy  návštěva  kanadské školy v Jesenici. Cesta byla poněkud ospalá a vláčná, ale po necelé hodině jízdy nás rychle probral pohled z okénka našeho mikrobusu na přibližující se moderní budovu . Nápis Sunny Canadian International School  v klidné čtvrti obce nám jen potvrdil, že jsme v cíli.

Sunny Canadian International School - Základní škola je moderní škola, jejíž anglicko-český vzdělávací program navazuje na vzdělávací program Mateřské školy Sunny Canadian. Po pátém ročníku mají žáci možnost pokračovat na druhém stupni, a po ukončení devátého ročníku mohou absolvovat přijímací zkoušky na čtyřleté Gymnázium Sunny Canadian.

Před hlavním vchodem jsme se  v rychlosti vyfotili, pak jsme plni očekávání vstoupili do školy. Každý z nás na recepci obdržel visačku na krk s nápisem visitor a vzhledem k tomu, že jsme dorazili dříve a  měli jsme čas před tím než začal vlastní program kanadského dne,  přesunuli jsme se s paní magistrou Hoškovou do školní jídelny.  Zde jsme mohli obdivovat  francouzskou kuchyni, neboť  ten týden probíhaly v kanadské  škole francouzské dny. Především jsme se dozvěděli  spoustu zajímavostí ze života školy. Žáci například v rámci filmové noci přespávají ve škole a oslavy podzimního svátku Halloween v Sunny byly letos spojené s tématem roboti. Škola je ale mnohem náročnější než by se na první pohled zdálo, neboť se žáci učí nejen podle českého kurikula, ale zároveň i podle kurikula  britského. Dostali  jsme  prostor i na naše dotazy. Při  prohlídce nás zaujala především relaxační zóna, školní klubovna , kde se žáci mohou o přestávkách usadit na pohodlné  sedačky, jen tak si povídat s kamarády, přečíst si něco zajímavého či hrát stolní hry.

Dále na nás čekala návštěva  vyučovací hodiny anglického jazyka v 9. ročníku. Rozděleni do dvou skupinek jsme se mohli aktivně účastnit výuky, seznámit se s žáky dané třídy, spolupracovat s nimi. Po skončení výuky nás naše průvodkyně  paní magistra Halvová zavedla do specializovaných laboratoří  pro výuku biologie, fyziky  a chemie. Žáci tu mají možnost  starat se o  hady, morčata, želvy nebo žáby.

 Přednáška  o Kanadě v angličtině z úst generálního ředitele pana Rona Stilese byla nejen zábavná, ale i poučná. Obsahovala informace o kanadských národních symbolech, sportech, fauně a flóře. Získané informace  jsme zúročili v následném kvízu.  Odměnou nám pak byla sladká tečka na závěr - palačinky s javorovým sirupem, klasický  kanadský moučník, na kterém jsme si všichni s radostí pochutnali.

A to už byl opravdu závěr našeho kanadského dne, na který budeme všichni s úsměvem vzpomínat. Tak zase za rok v Sunny!

                                                                                                                                                                  žáci 8. ročníků

 

 


Přidáno 27. 11. 2016, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...