Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která žije!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Kutnohorsko se chystá zlepšit kvalitu vzdělávání dětí. Pomůže mu projekt Eduzměna.

S radostí se s vámi chceme podělit o dobrou zprávu.
Kutnohorsko se chystá zlepšit kvalitu vzdělávání dětí. Pomůže mu projekt Eduzměna.

Kutnohorsko bylo vybráno Nadačním fondem Eduzměna jako pilotní region pro projekt zaměřený na zkvalitnění vzdělávání. Bude se týkat čtyřicítky mateřských, základních a středních škol v regionu Kutnohorska a v následujících pěti letech získá významnou finanční podporu ze soukromých zdrojů. Cílem projektu je dosáhnout toho, aby děti chodily do školy rády, zlepšily se v základních gramotnostech, dokázaly řešit problémy a ze školy odcházely připravené na budoucnost.

Kutnohorsko bylo vybráno ze tří „kandidátů“, vedle něj přicházely v úvahu ještě Semilsko a Přešticko v Plzeňském kraji. Všechny tyto regiony prokázaly nadšení pro změnu ve vzdělávání dětí, všechny řeší celou řadu problémů, s nimiž by uvítaly pomoct. U Kutnohorska však zástupci projektu Eduzměny vnímali největší soulad s jeho cíli, velký potenciál pro přenos získaného know-how, ale rovněž ochotu převzít zodpovědnost, chuť vést dialog a spolupracovat napříč všemi skupinami – vedením škol, zřizovateli, učiteli i rodiči.

Víme, že je to běh na dlouhou trať a přestože výsledky našich žáků rozhodně nepatří v celorepublikovém srovnání k nejhorším, chceme to zlepšit. Včetně faktu, že u nás průměrně 4 % žáků nezískají ani základní vzdělání a předčasně odcházejí ze školy. Uvědomujeme si, že jsme v našem úsilí narazili na určitý strop, a proto nám nabídka spolupráce s Eduzměnou dává velký smysl. Chceme, abychom u nás měli šťastné a motivované školáky a aby ze škol vycházeli mladí lidé, kteří budou v životě úspěšní, ať už se rozhodnou pro jakoukoli profesní dráhu,“ uvádí k důvodům, které vedly Kutnou Horu a okolí usilovat o realizaci projektu Eduzměny, Vít Šnajdr, místostarosta Kutné Hory.

V následujících měsících nás čeká přípravná fáze, kdy budeme úzce spolupracovat s odbornými partnery Eduzměny. Naší společnou snahou bude najít styčné plochy v tom, co již u nás v regionu funguje a na co již může projekt podpory vzdělávání navázat a posunout dál. Partneři z Eduzměny se také podrobněji podívají společně se zástupci zřizovatelů, vedení škol a samotných učitelů na to, jaké skutečné potřeby v oblasti vzdělávání máme. A na jejich základě pak společně definujeme konkrétní opatření a aktivity, jimiž se budeme snažit tyto potřeby naplnit. V centru našeho zájmu stojí děti a pro jejich budoucnost stojí zato tuto cestu nastoupit a pustit se do práce.

O Nadačním fondu Eduzměna

Nadační fond Eduzměna funguje jako platforma zástupců soukromého, neziskového a státního sektoru, která chce společnými silami, know-how a financemi podpořit systémové změny ve vzdělávání dětí v České republice. Fond se soustředí na dlouhodobé aktivity,  které mají prokazatelný dopad na zlepšování učení dětí. Založily jej čtyři české nadace (Nadační fond Avast, Nadace České spořitelny, Nadace Karla Janečka a Nadace OSF), k jeho podpoře se dále připojily Nadace Jablotron, Nadace RSJ a Karlín Group.


Přidáno 29. 1. 2020, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...