Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která žije!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Naše škola navázala spolupráci se švédskou školou Astrid Lindgren´s skola

Ve dnech 15. až 18. května 2017 navštívila zručskou základní školu čtyřčlenná výprava pedagogů ze Švédska v rámci projektu mobility Erasmus+. Jednoho učitele a tři učitelky čekaly náslechy v hodinách anglického jazyka a doprovodný kulturně společenský program.

V pondělí 15. května v 7:30 přivítala Švédy paní ředitelka Ivana Stará, přičemž pro ně bylo připraveno pohoštění ve školní knihovně. Následně se ke skupince připojil i pan učitel Grúz, který se stal průvodcem zahraniční výpravy po celou dobu jejího pobytu, a mohla tak být zahájena prohlídka školních budov. Návštěva ocenila zejména materiální vybavení školy a využití moderních technologií ve vyučování.

Během pondělí a úterý navštívili zahraniční hosté celkem deset vyučovacích hodin anglického jazyka u pěti různých pedagogů. Švédi byli nadšeni z přístupu pedagogického sboru k žákům a za velice inspirativní považovali jejich rozličné vyučovací styly a metody. Jedna ze zahraničních vyučujících se svěřila, že po svém návratu jistě některé metody využije ve vlastní výuce. Kromě standardních vyučovacích hodin měli švédští učitelé rovněž možnost navštívit odpolední výuku kroužku Cambridge English.

Ani po skončení vyučování však zahraniční hosté nezaháleli. V pondělí se setkali s panem starostou a následně je čekala prohlídka zručského zámku. V úterý se zúčastnili večeře s místními učiteli a učitelkami, přičemž večer zakončili mezinárodním bowlingovým zápasem. Ve středu podnikli společně se svým průvodcem a paní zástupkyní výlet do Kutné Hory, kde navštívili kostnici a chrám sv. Barbory.

Švédští kantoři byli z pobytu velice nadšeni a rádi by v České republice strávili ještě několik dalších dní. Nutné je podotknout, že se jednalo o první zahraniční návštěvu tohoto typu ve Zruči. Avšak věříme, že se zároveň nejednalo o návštěvu poslední.

Michael Grúz

 


Přidáno 21. 5. 2017, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...