Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která nespí!!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Návštěva Sunny Canadian International School

V pátek 14. února navštívili vybraní žáci z naší třídy Sunny Canadian International School v Jesenici.
Návštěva Sunny Canadian International School

Ráno v 6.45 hod. jsme se sešli na autobusové zastávce Na Pohoří a asi okolo sedmé hodiny jsme vyráželi. Exkurze se zúčastnili žáci z obou skupin na angličtinu, tedy od paní učitelky Kaňkovské i pana učitele Bourka. Všichni jsme se moc těšili na zajímavou exkurzi. Asi po 45 minutách cesty autobusem jsme konečně zastavili před kanadskou školou. Hodně nás překvapilo, že je škola postavena vlastně uprostřed pole a že okolo je jen pár domů. Nejprve jsme si udělali společnou fotku u vchodu, a pak jsme vešli dovnitř.

Zde nás přivítala paní, která nás poté školou provázela. Naší první zastávkou byla školní knihovna, kde jsme se dozvěděli něco o historii školy a o systému výuky.  Zjistili jsme například, že do tohoto komplexu patří jak mateřská škola, tak i první a druhý stupeň základní školy a také čtyřleté gymnázium.  Výuka zde probíhá v českém i anglickém jazyce a žáci mají hodiny s rodilými mluvčími, do kterých jsme se šli později podívat. Spoustu z nás také překvapila informace o výši školného, která činí 19 800 Kč měsíčně. V knihovně jsme také dostali letáky o škole a kvíz o Kanadě, který jsme poté postupně vyplňovali. Když jsme si všichni knihovnu prohlédli, šli jsme se podívat po škole. Líbila se nám místnost, ve které se můžou žáci gymnázia o přestávkách učit bez toho, aniž by tam chodili žáci ze základní školy. Dále jsme viděli tělocvičnu, která byla moc pěkná a relaxační zónu, kterou mohou žáci navštěvovat o přestávkách. Navštívili jsme i různé třídy a mně osobně se líbilo, že na jedné straně školy byly třídy pojmenovány podle kanadských měst a na druhé straně podle kanadských provincií. Pak jsme se také mohli podívat do chemické, fyzikální a přírodopisné laboratoře.

Poté už jsme šli na hodinu do třídy, která se jmenovala podle kanadského města Winnipeg. Měli jsme tam chvilku času, abychom se najedli a poté přišel příjemný rodilý mluvčí, který nám říkal nějaké zajímavosti o kanadském jídle. My jsme si měli na papír zapisovat, která z těchto jídel jsme již někdy viděli, která bychom chtěli ochutnat a která bychom nikdy ochutnat nechtěli. Tato hodina se mi moc líbila a spoustě mým spolužákům také. Následovala hodina ve třídě naproti, která se jmenovala podle kanadského města Regina. Tam nás přivítal opět moc příjemný rodilý mluvčí, který nám odprezentoval všeobecné zajímavosti o Kanadě a my jsme si mohli vyplnit další otázky v kvízu. Mně osobně asi nejvíce zaujalo, že Kanaďané nemají rádi, když se jim říká Američané, že z Kanady pochází až 80 % celosvětové produkce javorového sirupu a také jsem se dozvěděl, že mezi státní symboly Kanady patří koruna, bobr a kanadská kachna, kterou Kanaďané nazývají The common loon. Před odjezdem domů jsme se přesunuli do jídelny, kde jsme měli možnost ochutnat lívance s javorovým sirupem a šlehačkou. Všem nám moc chutnaly a byly příjemnou sladkou tečkou za krásnou exkurzí. V autobuse jsme se shodli, že je super, že jsme měli možnost navštívit tuto školu.

Václav Vilímovský, 9. B


Přidáno 25. 2. 2020, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...