Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která žije!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Podpora Eduzměny při distančním vzdělávání

Po jarních prázdninách se žáci nevrátili do lavic a učitelé za katedry, ale všichni zasedli k počítačům, a tak začala éra distančního vzdělávání.
Podpora Eduzměny při distančním vzdělávání

Na I. stupni si každá paní učitelka zvolila sama svoji cestu ke svým žákům přes třídní stránky, na II. stupni jsme během prvního týdne hledali co nejefektivnější cesty, jak na to. Nakonec jsme zvolili jednotnou platformu Google Classroom, a to především pro svoji přehlednost a také proto, že všichni učitelé i žáci jsou vybaveni možností využívat aplikace G Suite. Eduzměna v souvislosti se vzdálenou výukou výrazně pomohla. Naši učitelé dali dohromady soubor otázek týkající se práce s Google Classroom a své zkušenosti nabídl obsahový partner Eduzměny - Elixír do škol. Školitelé uspořádali na začátku dubna pro naši školu speciální webinář, během kterého jsme se dozvěděli vše důležité o této virtuální učebně. Učebna ve virtuálním světě může jenom zčásti nahradit výuku, proto jsme se rozhodli jít o krok dál, a to začít se s dětmi ve větší míře potkávat při online výuce. I tady pomohl Elixír do škol, který připravil další webinář na téma Základy práce s Meet pro online výuku a možnosti „vychytávek“. 

Potkáváme se s dětmi online, u malých dětí je to setkávání s paní učitelkou, vyprávění, učení se nových věcí. Na vyšším stupni se vyučuje matematika, český jazyk i anglický jazyk a od Velikonoc nám s distančním vyučováním pomáhá zpestřit hodiny anglické konverzace i rodilý mluvčí Frederick. Přes různé technické komplikace se vzájemné online potkávání daří a z toho máme velkou radost. Nejvíce se ale těšíme na návrat dětí do školy, vždyť osobnímu kontaktu se nic nevyrovná.

Ivana Stará

 


Přidáno 28. 4. 2020, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...