Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která nespí!!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Projekt Erasmus+ na Škole* - Michael Grúz

               Čtenář neznalý kontextu by si mohl pomyslet, že název článku odkazuje k jakési podivné rovnici. Ve skutečnosti se však jedná o prolnutí dvou vzdělávacích projektů – evropského a zručského.

            Již minulý školní rok byl zahájen projekt Škola s hvězdičkou, často vídaný pod výše uvedeným kódem Škola*. Ona hvězdička znamená přidanou hodnotu ke vzdělávání dětí ve Zruči nad Sázavou (více o projektu a jeho konkrétní realizaci se mohl čtenář dozvědět například ve Zručských novinách či na webových stránkách ZŠ Zruč nad Sázavou).

            I když Erasmus+ není přímo součástí Školy s hvězdičkou, oba dva projekty se perfektně doplňují. Prioritou obou dvou programů je totiž zvýšení kvality výuky.

            Učitelé, kteří jsou zapojeni do projektu Erasmus+, mají možnost vycestovat do zahraničí, kde jsou pod odborným vedením rodilých mluvčí dále rozvíjeny jejich pedagogické dovednosti nezbytné pro výuku cílového jazyka, v tomto případě jazyka anglického. Jednou z výhod je mezinárodní složení studijní skupiny, v rámci které učitelé sdílejí zkušenosti přímo z praxe.

            Stejně jako paní učitelka Kaňkovská, jsem se i já na dva týdny stal obyvatelem anglického města Bournemouth a zároveň studentem tamní jazykové školy Richard Language College, která svým klientům poskytuje perfektní zázemí a zaručuje naprosto profesionální, přitom však velmi lidský přístup. Studijní program, kterého jsem se zúčastnil, byl zaměřen zejména na využití rozličných aktivit ve vyučování a na současné trendy v oblasti výuky.

            Na závěr je tedy možné konstatovat, že název příspěvku by přece jen bylo možné chápat jako určitou rovnici. Škola* + Erasmus+ = Škola**. Jednoduše řečeno, zručské škole může být díky realizaci projektu Erasmus+ po právu udělena druhá hvězdička.


Přidáno 5. 12. 2016, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...