Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která nespí!!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Projektový den Naše město - 5. B

Letošní projektový den „Naše město“ jsme strávili trochu netradičně. V úterý 21. 3. jsme hned ráno vyrazili ze školy k zámku. Paní učitelky nám totiž dohodly s Infocentrem zajímavou hru, která se jmenuje Questing.

U kostela jsme všichni dostali pracovní listy, na kterých bylo zakresleno devět stanovišť s úkoly a tajenka, kterou jsme získali po vyluštění všech správných odpovědí. Každý byl doplněn krátkou básničkou a týkal se jak historie města, tak jeho současnosti. Správné odpovědi jsme museli hledat po celém městě. Od kostela vedla trasa dolů po schodech na cyklostezku, po které jsme došli až ke Spolkovému domu, potom na dětské hřiště a tak jsme postupovali a vyplňovali pracovní listy, až jsme se vrátili zpátky k zámku. Také jsme vyšplhali na Kolowratskou věž a prohlédli si Zruč z výšky. Trochu nás bolely nohy, ale ten výhled za to stál. Dole ve věži nás pobavila truhla s otvory, do kterých jsme museli strčit ruku a hmatem poznávat, co je v truhle schované. Nakonec jsme odevzdali vyplněné pracovní listy v Infocentru a dostali jsme za to malý kalendář s obrázkem zámku a sladkou odměnu.

Tento den jsme toho hodně vyluštili, hodně nachodili a také to bylo hodně naučné. Takové projektové dny bychom chtěli častěji, protože jsme si to moc užili. Musíme říci, že tolik informací jsme o Zruči ani nevěděli. Je to prostě NAŠE MĚSTO.

žáci 5. B


Přidáno 28. 3. 2016, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...