Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která žije!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Senioři ve Zruči se informačních technologií nebojí!

Senioři ve Zruči se informačních technologií nebojí!

Moderní technologie stále více zasahují do života lidí. Dnes již běžně kolem sebe slyšíme: „Najdi si to na webových, stáhni si appku, napiš mi maila, pošli mi to po fejsu …“ Nutno podotknout, že jde především o hantýrku mladých teenagerů, nicméně – technologie jdou kupředu a s tím se mění i způsob běžného fungování lidí.

A aby se člověk nestal v dnešním digitálním světě tak trochu Robinsonem na ostrově bez virtuálního spojení se společností, postavilo se celkem 11 seniorů ze Zruče nad Sázavou výzvě a pod vedením lektorů Vladimíra Nulíčka a Karla Šrachty se rozhodli poznávat taje informačních technologií. Na cestě za poznáním měli v kurzu, jehož první lekce se uskutečnila 2. 3. 2017, zkušené průvodce – odborníky na slovo vzaté, pro které je využití informačních technologií ať už za účelem zábavy, komunikace nebo vzdělávání denním chlebem – studenty zručské základní školy, konkrétně z 9. ročníku. Však také dnešní žák stráví denně ať už na notebooku, počítači, chytrém telefonu nebo tabletu přeci jen část dne.

Senioři se svými průvodci-žáky se sešli celkem šestkrát. Po šest týdnů obětovali tito lidé svůj čas poznávání toho, jak vůbec funguje počítač, naučili se, jak jej na základní úrovni ovládat, jak jej propojit s telefonem, všichni si založili svou e-mailovou schránku (protože poslat e-mail je přeci jen rychlejší, než čekat na doručení dopisu) a také všichni zvládnou sepsat dopis v programu Word. Díky náhledu do zákoutí internetu se jim otevřela vrátka k neomezenému přístupu vyhledávání např. odjezdů vlaků a autobusů, zjištění ordinačních hodin lékařů atd. Není nutno složitě telefonovat, hledat telefonní čísla, internet šetří v mnoha případech čas a kroky.

6. dubna získali v rámci poslední lekce všichni senioři ocenění, které je povýšilo na znalce informačních technologií, co dokážou držet krok s moderní dobou. A odteď se budou srazy svolávat přes e-maily a namísto složitého telefonování si vše nalezneme na internetu! Senioři ve Zruči se rozhodně Robinsony na poli užívání moderní techniky nestanou!

Blanka Olišarová


Přidáno 15. 4. 2017, autor: Vladimír Nulíček

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...