Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která nespí!!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Zájezd do Londýna

If a man is tired of London, he is tired of life

Pravého poledne oné říjnové středy se nemohlo dočkat 46 žáků naší základní školy, kteří se společně se třemi vyučujícími vydali na pětidenní poznávací zájezd na Britské ostrovy. Pro natěšené účastníky zájezdu přijel luxusní  bus a odvezl  je od mávajících rodičů a spolužáků  přes Německo, Belgii až do francouzského přístavu Calais, kde jsme po absolvování pasové kontroly změnili dopravní prostředek a ke břehům Anglie dopluli v ranních hodinách trajektem. Přejezd na anglickou pevninu byl pro většinu šokující tím, že jsme najednou přejeli do levého jízdního pruhu a hodinky jsme si přetočili o hodinu zpět.

Po příjezdu do Londýna už na všechny čekal první adrenalinový zážitek ve výšce 55 metrů. Londýnská kabinová lanovka nad řekou Temží nám nabídla úžasné výhledy na celé město z ptačí perspektivy. Tento den jsme se projeli i nejstarší podzemní dráhou na světě a nejdelším metrem v Evropě,  které  Britové nenazvou jinak než „roura“, tedy anglicky „tube“. Po té následovala procházka hlavním městem Spojeného království, při níž jsme mohli obdivovat bývalé královské sídlo a vězení Tower of London, v němž jsou nyní uloženy britské korunovační klenoty. Prošli jsme se po známém zvedacím mostě Tower Bridge a snadno se nechali okouzlit atmosférou tohoto multikulturního města, kde ulicemi projíždějí tradiční černé taxíky Black cab a všude jsou typické dvoupatrové červené autobusy nazývané Double-decker. Komu se při prohlídce Londýna poštěstilo vidět prince Harryho? Nám, zrovna při zastávce u St.Paul´s Cathedral. Naše další kroky směřovaly královským parkem kolem Royal Observatory až do Greenwich, předměstí Londýna známém po celém světě díky nultému poledníku.  Londýn jsme museli pro tento den opustit, neboť nás čekala cesta autobusem do přímořského městečka Hastings, bývalé rybářské a pašerácké vesnice, kde se děti setkaly se svými hostitelskými rodinami.

Druhý den ráno jsme navštívili pašerácké jeskyně, bludiště tmavých chodeb a tunelů v kopci West Hill.  Při procházce starým městem jsme nezapomněli na návštěvu rybářského muzea a většina z nás si pochutnala na tradičním britském jídle Fish & Chips, zabaleném do kornoutu z novin. Tento den jsme stihli ještě výlet na křídové útesy v Beachy Head, které se řadí mezi nejkrásnější přírodní úkazy celého Spojeného království, a podzimní procházku po pláži. Pak už nás čekal závěrečný večer v našich hostitelských rodinách.

Poslední kompletní den v Londýně jsme odstartovali vyhlídkovým letem na ruském kole London Eye ve výšce 135 metrů, které nám nabídlo nepřekonatelný výhled na panorama hlavního města. Dále jsme pokračovali přes Westmister Bridge k budovám Parlamentu, kde jsme obdivovali jeho hodinovou věž známou jako Big Ben. Náhle jsme se ocitli před královským palácem. Královnu Alžbětu II. jsme sice nezastihli, ale představení královské vojenské gardy jsme si patřičně užili. S Londýnem jsme se rozloučili výletem lodí po řece Temži.

Typické anglické počasí se nám naštěstí vyhnulo. Zažili jsme hodně legrace, procvičili si angličtinu v rodinách a odvezli jsme si zážitky, na které se hned tak nezapomíná.

Šárka Kaňkovská

 


Přidáno 14. 11. 2015, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...