Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která žije!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Život pro kuřičku - workshop ve Vodním domě v Hulicích

Dvacet vybraných žáků se zájmem o přírodní vědy se zúčastnilo workshopu ve Vodním domě v Hulicích. Program byl vytvořen ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd ČR v rámci vědeckého festivalu Týden vědy a techniky.

Pracovnice botanického ústavu žákům představily kuřičku hadcovou, místní endemit rostoucí jen na dvou místech na světě u Želivky a u Blaníku. Osvětlily nám, jak postupují při záchraně tohoto druhu. V okolí Domu vody byly vybudovány dvě hadcové skalky, na kterých se kuřička pěstuje ze semen. Podobné skalky nabízejí vybudovat i dalším zájemcům z řad veřejnosti. Dále bylo potřeba prosvětlit zarostlé hadcové lokality a odstranit humusovou vrstvu, aby kuřička obstála v konkurenci trav.

Žáci sledovali na fotografiích populaci kuřičky v jednotlivých letech, určovali, je-li populace zdravá, nebo jí něco chybí a co je třeba udělat. U jiného stanoviště si zopakovali pojmy z botaniky potřebné pro určování podle botanického klíče. Vyzkoušeli si „binolupu“ připojenou k PC. Na velké obrazovce viděli zvětšená semena rostlin a jejich výrůstky. Zkoušeli, která semena plavou, která létají a která se dobře chytají na srst. Po programu zbyla chvilka na prohlídku expozice Vodního domu.

Děkujeme pracovníkům Vodního domu v Hulicích za zajímavý program.                 

Mgr. Pavla Císařová


Přidáno 13. 11. 2017, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...