Základní škola Zruč nad Sázavou

Škola, která nespí!!

PŘIHLÁŠENÍ

OBSAHOVÁ ČÁST STRÁNKY

Zručská základní škola se i nadále otevírá světu

V prosincovém vydání Zručských novin bylo možné se dočíst o projektu Erasmus+. Učitelé základní školy se tehdy zúčastnili dvoutýdenního pobytu v jihoanglickém městě Bournemouth, kde navštěvovali kurz zaměřený na výuku anglického jazyka. Tím však program mobility pro učitele neskončil. Ba naopak.

Druhá fáze projektu je zaměřena na tzv. stínování ve zvolené zahraniční škole. Jde v podstatě o observaci vyučovacích hodin (nejen) anglického jazyka, která je spojena s větší, či menší mírou interakce s vyučujícími a žáky. Důležitou součástí je rovněž následná zpětná vazba a reflexe navštívených hodin. To vše s cílem rozvíjet osobnost učitele (nejen) po odborné stránce, zvýšit kvalitu vzdělávání na vysílající instituci (tj. ZŠ Zruč n. Sázavou), ale i přispět k dnes tolik nezbytné spolupráci mezi rozdílnými národy a kulturami.

Od 2. do 8. dubna 2017 jsem tak měl příležitost dočasně pobývat v severofrancouzském městečku Hirson na tamější škole Lycée Joliet Curie. Denně jsem navštěvoval výuku nejrůznějších předmětů, přičemž výuka probíhala vždy v anglickém jazyce. Výjimkou byl celodenní školní výlet do Paříže, kde jsem společně s žáky a učiteli navštívil výstavu soch významného surrealistického umělce Salvadora Dalího a světoznámý chrám Sacre Coeur.

Do Hirsonu se na konci měsíce dubna podívá i paní učitelka Peroutková a oba se do Francie vrátíme příští školní rok, abychom tam po dobu jednoho týdne vyučovali anglický jazyk.

Michael Grúz


Přidáno 19. 4. 2017, autor: Roman Starý

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

VSTUP Etřídnice
VSTUPY DO APLIKACÍ:

 

 

 

EduBase

 

 

Základní škola Zruč nad Sázavou - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
 
KALENDÁŘ
loader Načítám...